| sonia1512 a întrebat:

Vreau si eu cele mai triste filme gen drama sad
Va rog urgent!
Dau funda :*

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hachiko: A Dog’s Story (2009), Bridge to Terabithia (2007), Léon: The Professional (1994), Amour (2012), Pay it forward (2000)...

| LLLLLccccCCCcccCCC a răspuns (pentru NOname):

Pay it forward cred cu dinrecomandarile tale este cel mai tris deoarece baiatul moare este injunghiat de alti copii

| NOname a răspuns (pentru LLLLLccccCCCcccCCC):

În fiecare film înşirat de mine cineva moare, cineva care nu merita, lăsând în urmă dor, disperare şi durere, ceea ce e tragic şi trist.

Dar dintre cele cinci "Hachiko: A Dog’s Story" mi se pare cel mai impresionant, poate prin loialitatea uluitoare unei fiinţe, care nici măcar nu este considerată raţională, asemenea unui copil căruia nu poţi să-i explici de ce "tati" nu se mai întoarce niciodată... orice i-ai spune, el tot va tânji şi îl va aştepta la nesfârşit.
O poveste (inspirată din caz real, apropo) foarte frumoasă şi tristă.

| Joker a răspuns:

The green mile

Man on fire

Schindler list

Me and Marley

Love Story

I am Sam

Si un film la care numai daca esti din piatra nu plingi si de care nu multi stiu si este my personal favorite este "The Legend of 1900"

Vizionare placuta si sper ca te-am ajutat :*

| Roxxanne a răspuns:

Hachiko a dog's story

| LLLLLccccCCCcccCCC a răspuns (pentru Roxxanne):

Am fost in acelasi gind hachiko este cel mai tris film pe care l-am vuzut nu este om care sa nu plinga la acest film care nu plinge nu are inima

| Roxxanne a răspuns (pentru LLLLLccccCCCcccCCC):

Mai sunt si insensibili.

| MihaElla08 a răspuns:

Selena
Enough
Troy

| Gulbahar a răspuns:

The Curious Case of Benjamin Button, Marile Sperante