| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un film de groaza sau de comedie la care sa ma uit. Nu vreau serii (gen Saw, Singur acasa). Nu vreau o lista de enspe mii de filme. Vreau doar un film pe care l-ati vazut si care se incadreaza in normele cerute de mine. Vreau ca filmul respectiv sa ma faca sa ma cac pe mine de frica, respectiv de ras, in functie de genul sau.
Va multumesc.

10 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Eu am plans la propriu cand m-am uitat la The Grudge, insa asta s-a-ntamplat in urma cu ceva vreme.
Oh si daca vrei o comedie, incearca Liar liar, cu Jim Carrey.

| anonim_4396 explică (pentru Pricked):

Eu vreau sa ma cac, nu sa plang, ca daca vreau sa plang ma uit la Hachiko.

| Pricked a răspuns (pentru anonim_4396):

Ow ce exagerat
N-ai decat sa te caci, daca asta ti-e dorinta.

| Cezar a răspuns:

The Horns (2012)

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Il Missionario.Nu garantez că ajungi la baie de prea mult râs, însă merită văzut.

| faramatania a răspuns:

Horror-comedie; Dead Snow: Red vs. Dead (2014),Doghouse (2009),A Cadaver Christmas (2011),Life After Beth (2014),The Coed And The Zombie Stoner (2014),iar doar horror, pentru Crăciun:Silent Night (2012),Sint (2010 cu Moș Nicolae/f.bun)
Filme comedie:Moms' Night Out (2014),St. Vincent (2014),Alexander And The Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day (2014) sau Senseless (1998),Death At A Funeral (2007),Wrong Cops (2013),A Million Ways To Die In The West (2014),iar o comedie pentru Crăciun:Merry Friggin' Christmas (2014/cu Robin Williams)

| Sn4k3 a răspuns:

Filme horror: Haunted of Whaley house, Wrong turn (seria), The hills have eyes 1, 2, Paranormal activity (seria), The shortcut, Drag me to hell, Eden Lake, Cabin fever (seria), Dimineata mortii, Apocalipsa (2014). Stiu ca ai zis ca nu vrei serii, dar eu zic ca merita sa te uiti la ele.
Filme comedie : American Pie 1, 2, 3, 4, 5,6,7,8,9 si A haunted house 1, 2.
Mi-am amintit inca 2 filme horror : See no evil 1 si 2 si Colectionarul 1, 2

| maria14142 a răspuns:

Horror: Jessabelle
Comediebig grinumb and Dumber To(mai tantalau si mai gogoman)laughing))

| FashionKitty a răspuns:

Filme de comedie destul de bune sunt The Family si A Million Ways to Die in the West si filme de groaza habar nu am, mie imi plac serialele horror, dar filmele ma dezamagesc de fiecare data. Ultima data am incercat sa ma uit la The Quiet Ones si nu a fost rau pana la final care a fost aiurea...dar am auzit ca Open Grave si Carrie, din 2013 ambele ar fi faine...

| AaaaaAalexx a răspuns:

Film: Babadook. E de groaza, dar eu nu m-am putut oprii din ras la el laughing
Filmele de groaza din ziua de azi nu mai sunt ce erau...