| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un film,unul care sa va fi pus pe ganduri,da unul vazut de voi, nu de pe o lista la intamplare. Unul frumos, gen "August Rush". happy Astept raspunsuri urgente, dau FUNDA!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| dyna_1486 a răspuns:

De fapt e August Rush.
Un alt film bun gen cel amintit mai sus ar fi Pay it forward.Altul care m-a impresionat a fost V for Vendetta.
P.S:sa nu imi dai funda chiar daca o sa te uiti si o sa iti placa filmele, da-le funda celor mai 'nevoiasi'. big grin

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru dyna_1486):

laughing da', la un moment dat mi-am dat seama ca-i August happy. Mersi de filme chhiar acum o sa ma uit :3

| dyna_1486 a răspuns (pentru neanderthalfararusine):

Sa te uiti, merita! Vai, mi-ai luminat ziua cu fundita aia! laughing

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru dyna_1486):

Haha laughing

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai putea să încerci şi Hachiko: A Dog's Story (2009), Dead Poets Society (1989), Cidade de Deus (2002), The World’s Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), The Bucket List (2007), Le renard et l'enfant (2007), Bridge to Terabithia (2007), Malèna (2000), The Dreamers (2003), Bitter Moon (1992), Magnolia (1999), Gia (1998), Good Will Hunting (1997), Chocolat (2000), The Green Mile (1999), The Shawshank Redemption (1994), Django Unchained (2012), Schindler's List (1993), Amour (2012), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), Fight Club (1999), Drive (2011), Léon: The Professional (1994), Gandhi (1982), Ondskan (2003), The Reader (2008), Cinderella Man (2005), Forrest Gump (1994), Agora (2009), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), Out of Africa (1985), In The Mood For Love (2000), My Girl (1991), Cadillac Records (2008), Pay it forward (2000), War Horse (2011), Open Road (2013), The Hurricane (1999), Vă place Brahms? - Goodbye Again (1961), Somewhere in Time (1980), All The Invisible Children (2005), The Great Dictator (1940)...

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru NOname):

Multumesc pentru raspuns..copiat happy

| NOname a răspuns (pentru neanderthalfararusine):

Copiat de unde?
Este lista mea personală cu filme de excepţie şi ţi-am oferit-o cu drag, iar tu eşti răutăcios...

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru NOname):

Ok,mnah am zis ca nimeni nu s-ar fi obosit sa scrie atat laughing. Multumesc foarte mult.

| NOname a răspuns (pentru neanderthalfararusine):

Cu plăcere.
Tocmai am descoperit încă un film minunat, Powder (1995).
http://youtu.be/QHh1108IRGU

| michelia a răspuns (pentru NOname):

Ce film frumos si emotionant! Si ciudatel pe deasupra. Merci ca l-ai trecut aici: ).

@AlanSiKepa asa isi fac listele cei pasionati: aduna un film de colo, altul de dincolo; nu suspecta pe oricine ca iti ofera linkuri de pe cinemagia nefiltrate.

| NOname a răspuns (pentru michelia):

Mulţumesc, Michelia. : )
Powder şi pe mine m-a încântat. Frumos, misterios, palpitant, cu o poveste şi actori de excepţie...impresionant de-a dreptul şi un adevărat deliciu de la început până la sfârşit (aduce puţin a The Green Mile).
Mă miră că până acum nu am dat de el. Dar mai bine mai târziu decât niciodată. : )

| deea1155 a răspuns:

To Sir, with Love, mie personal mi-a placut la fel de mult ca August Rush.
Si ar mai fi I am Gabriel.

| SonicAndrei a răspuns:

Life of Pi

Filmul e genial - nu e de matematică.

| Salahadin73 a răspuns:

The Magus.

| Salahadin73 a răspuns:

The Bang Bang Club

| neanderthalfararusine a răspuns (pentru Salahadin73):

Multumesc,filmul e tare fain

| IoanaSanziana a răspuns:

Now you see me.Este un film foarte interesant.