| Anooniiim a întrebat:

Nu stiu ce sa gatesc astazii, imi dai voi o idee? happy

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai astazi fiind vineri, am facut tocanita de cartofi cu ardei coptilove strucklove struck merge de minune
Profita de legumele care se mai gasesc inca pe piata in stare naturala, fa un ghiveci.un pilaf de post cu ciuperci.
Iar daca vrei mancare de carne, poti opta pentru sarmalute/piftele/ciorba de perisoare/pui cu sos de rosii din belsug/snitele..important materie prima sa ai.
O zi frumoasa sa aihappy

10 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

De ce nu gatesti ceva care nu ai gatit pana acum? Ar fi interesant si ai afla si tu mai multe despre priceperea ta in bucatarie. Evident ca nu stiu ce nu ai gatit pana acum, dar sper sa incerci sigur nu o sa te plictisesti si sa faci si un desert pe masura tawinking

| Fatamuntilor a răspuns:

In general cand nu stiu ce sa gatesc fie merg la piata / magazine si sigur imi vine o ideeie, fie ma uit pe siturile de specialitate sigates cu ce am in camara / frigider.

| Fatamuntilor a răspuns:

Uite, pe viitor iti pot da o reteta de pizza pe care mama ne-o facea cand nu se gasea pe toate drumurile.Plus ca faci si economie pentru e facut cu ce ai prin frigider.
Asadar daca ai resturi de salam,carnati,slanita, ciuperci de care nimeni nu se mai atinge, le tai cubulete, le prajeti in ulei.
Iei felii de paine, le dai prin lapte.
Cauti o tava care sa se potriveasca in cuptorul tau o ungi cu ulei sau margarina.Pui feliile de paine. Eventual pui un stat de sos de rosi. Urmatoarea operatiune este sa pui prajeala aia.Dai la cuptor pentru mazim 10 minute, scoti si presari ceva branza (cascaval, swaiter)Dai din nou la cuptor 2-3 minute (cat sa se topesca branza)Scoti din nou, bati 2-3 oua si torni.Mai lasi 3 minute si gata.Scoti de la cuptor si tai in felii generoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa paste ca te ajut si eu...la mancat happy

| BogdantheDreamer a răspuns:

Ia-ti sotul si mergi la restaurant big grin

| rapp2020 a răspuns:

Poti cauta pe e-retete. orice vrei tu, e pus pe categori

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Poti face ceea ce iti place tie cel mai mult happy Un mic "rasfat" laughing o salata de fructe cu multa frisca laughing

Daca esti casatorita, faci fripturi, piure, pilaf ..etc laughing sa ii faci pe plac sotului laughing

Gateste ce iti place tie!

Bafta kiss

| RobertSteaua02 a răspuns:

Pizza big grin

| NewLifeGaming a răspuns:

Mie mi-e pofta de :
Cus Cus cu ceva carne.
Supa de perisoare.
sau niste Oua(ori fierte ori ochiuri) cu niste bacon prajit la gratar! big grin