| Gustos.ro a întrebat:

Care sunt cele trei feluri de mancare la care nu ati renunta nici in ruptul capului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa cu galuste, Sarmale, Tortul.cu fructe sau fara

150 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Pastele, carnea de vita si pestele la gratar happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ciorba de orice fel, branzeturile si ciocolata.

| psiholoaga a răspuns:

Ciorba de legume, deserturile cu ciocolata si fructele.

| sidy a răspuns:

In primul rand lactatele...cred ca as fi moarta fara ele!
Supa de pui cu galuste sau cu taitei de casa... felul doi poate sa nu fie si cel mai mult imi plac fructele dupa lapte...
Dar daca va referiti strict la feluri de mancare atunci :
- supa de pui
- mancarea de spanac fiert in lapte ( cu friptura sau cu ou)
- tortul cu fructe

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ciorba de legume, pui la gratar(fara piele)cu garnitura de spanac(urzici), fructe

daniela
| daniela a răspuns:

Salata greceasca(salata, rosii, ardei, ceapa verde, cu putina branza rasa sau cubulete de feta si ulei de masline); ciorba de burta; cartofii copti

Bula
| Bula a răspuns:

Sarmalutele cu nuca, mierea si laptele.
Deasupra muuuuultee fructe!

eileen
| eileen a răspuns:

- spaghete cu fructe de mare
- tiramisu
- supa cu galuste

auran
| auran a răspuns:

Ciorba de afumatura, sarmale si cozonac

toate sunt indicate pentru scaderea in greutate

carla
| carla a răspuns:

Snitel, sarmalute in foi varza sau in foi de vita de vie, ciorbita de pui big grin si ar mai fi inca vreo 2-3 feluri pe acre le preferhee hee

| Delia 75 a răspuns:

Cartofi prajiti, supa de pui cu taietei si deserturile de orice fel...laughing

| cely a răspuns:

Nu exista asa ceva

| mami a răspuns:

1.- Supa de gaina cu taitzei taiatzi cu cutzitul (nu cu masina)
2.- snitel wienez cu piure de cartofi si garnitura de legume inabusite
3.- tort cu crema zahar caramelizat

| andreutz a răspuns:

Eu nu renunt la nici un fel de mancare...mananc oricand, orice si oricat vreau! de ce sa renunt? happy

| kh1ss a răspuns:

Desertul, ciorba de burta si cartofii prajitihappy

| LittleZyzy a răspuns:

Ciorba de verdeturi cu bors, tocana de rosii, ciocolata.

| nicky a răspuns:

Sarmalele, cartofii prajiti si tortul Diplomat.

| vio2006 a răspuns:

Salata de boeuf, salata greceasca si... e greu de ales...branza brie topita pe o felie de paine neagra...mmmmm

| alexam a răspuns:

Pilaful cu ciuperci cu garnitura de legume mexicane condimentate, mazarea, ciorba de cartofi cu ciolan afumat. Yamy gustami!

| Sara2 a răspuns:

Salata de legume sau fructe, peste, lapte degresat asta mananc de cand ma stiu si nu as renunta...altceva...nu prea mananc de fel

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ciocolata, fructele si laptele cu cereale

| dani9354 a răspuns:

Salata de fructe, paste cu smantana la cuptor, ciorba de vacuta cu smantana dulce

Janina
| Janina a răspuns:

1. supa de pui
2. spaghetti
3.cartofi prajiti cu pui happy

| yoanna73 a răspuns:

Dulciurile

| Zoombe3 a răspuns:

Cartofii prajiti, salata de vinete, inghetata; nu sunt feluri de mancare pricipale, dar as manca toata viata zi de zi aceste 3 tipuri de mancare

| Zoombe3 a răspuns:

Cartofii prajiti, salata de vinete, inghetata

| adina68 a răspuns:

Produsele lactate, orice fel de mancare pe baza de legume, fructe sau cereale, pentru ca sunt importante pentru dezvoltarea organismului.

| tradaro a răspuns:

Salata de boeuf
Salata de cruditati
Ciorba de burta

| RamonaMn a răspuns:

Ciocolata, jeleurile si cartofii prajiti happy