| idanna a întrebat:

Ce mancare ati facut azi? Sunt in pana de idei, nu mai stiu ce sa mai gatesc!

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Ghivecilove struck
Spagheti
Supa de perisoare
Tocanita de cartofi
Pizza
Ficatei de pui cu mamaliguta
Pui pe sticla cu cartofi
Iahnie de fasole cu salata

Mi s-a facut pofta!=p~
Sper ca ti-am fost de folos!
Pupici.

| lck2290 a răspuns (pentru Farcas):

Si mie... mi ai facut pofta. Is lesinat acum

26 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am gatit sambata: ciorbita de piept de vitel cu multe legume si acrita cu bors, fasole verde cu piept de pui si pilaf cu ciuperci (preferatul cumnatului meu). Maine m-am hotarat sa fac un ghiveci de legume si o supa cu taietei de casa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Supahappy

| AvalohAlyn a răspuns:

Teo, crema de zahar ars...de cand nu am mai mancat? Mie de ce nu-mi dai?crying

| cely a răspuns:

Azi a fost masa fara carne, am facut TOCINEI

| Silvia a răspuns:

Mi-am facut niste cipsuri de la magazin...big grin

| SweetCandy a răspuns:

Pastelove strucklove strucklove struck

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Gordon bleu cu ketchup!
Yummiiiii...

| eek a răspuns:

Raviolibig grin

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Supa si crema de zahar ars drooling
(nu eu am facut big grin laughing )

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Pai daca nu mi-ai cerut tongue vino sa-ti dauhee hee

| nexa a răspuns:

Sincer...azi am facut 2 feluri de mancare care mi-au iesit chiar foarte bune=p~. Primul fel a fost de dimineata niste piure de cartofi cu shintzel de soia prajit(date prin ou apoi prin pezmet) pe la ora 14 sau 15 am facut niste salata de roshii cu cartofi pai[with cheese] iar acum am mnkt niste fructehappy[struguri si banane]... Sper k ti-am fost de ajutorbig grin.[daca mai vrei niste idei legate de mancare...no Problembig grin]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata de castraveti cu porumb, ton, ceapa rosie si maioneza
salata verde
salata de vinete
tochitura cu ficatei de pui
inghetata de migdale.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe www.bucataria-romaneasca.ro si vei gasi retete delicioase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tocanita de ciupercihappy

| Raul a răspuns:

Pai niste spagheti cu tonbig grinyumy

| spin a răspuns:

La amiaza paste k de obicei, apoi o salata cu putina carne de pui... ceva usor k e varawinking

| yoyo_4559 a răspuns:

Intrebarea asta o pune si mama in fiecare zi: Ce sa mai fac de mancare? laughing Azi am mancat o pizza happy

| aney a răspuns:

In seara asta am vrut sa mancam lejer eu si prietenul meu. Am hotarat sa mancam carnat facut pe gratar cu mazare. Mazarea se face fara sos, doar condimentata, si trebuie sa fie cruda si fiarta de tine, nu aia in cutie, ce e deja fiarta si fara gust. Pare un tip de mancare ciudat, dar nici nu iti imaginezi cit e de bun, adaugand doar un pic de vegeta mazarei, si carnatii auriti pe gratar...gnam! fiind totul usor si fara grasimi, ne-am permis mai apoi sa mancam ca si desert cite un delicios tiramisù facut in casa

| claudiu1818 a răspuns:

Cartofi prajiti cu 2 pulpe

| ismayl a răspuns:

Traiasca cartofii laughing

| AlexandraFlorentinaSalistean1988 a răspuns:

Nu am un raspuns pentru ca aceeasi intrebare imi pun si eu. Asa ca astept raspunsuri, fetelor, va rog, ajutati-ma!

| Chereji_Mona_1983 a răspuns:

Ficatei cu cartofi piure si ciorba de perisoare.

| Morar_Andreea_1987 a răspuns:

Ce pot face mancare? Ieri am facut aripioare la cuptor.