| Latinmoon a întrebat:

Ce serviti de obicei la micul dejun? kiss

18 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Cereale integrale sau musli cu lapte
Iaurturi simple
Omleta umpluta cu cascaval/rosii/ciuperci
Salata de fructe
Crema de branza cu felii de bacon
Paine prajita cu dulceata
Salate de legume

| zurick a răspuns:

Adesea nu mănânc...
Oricum cam ăstea:
-iaurt grecesc cu fulgi de porumb
-ceai verde cu două feliuțe de pâine prăjită
-2 felii de pâine prăjită unsă cu unt
-ceai de lămâie
-cafea cu lapte
-lapte
-alte nații de ceaiuri
Cam atât.

| Dariusuu a răspuns:

De obicei?

Lapte, pită prăjită, omletă, cereale.

Ai ştiut că masa de micul dejun este ceea mai importantă?

Am citit undeva că peste 60% dintre români sar peste micul dejun.

E trist, nu?

| MaliciousDeath a răspuns:

3 luni din an plus weekend-urile doar somn pe p-pat.In restul timpului, cereale cu lapte, preferabil sa nu-mi lipseasca ceaiul, imi intind ceva pe paine, imi prajesc ceva...si cred ca aici mai intra si dulciurile mancate in pauzele dintre ore.Daa, dulciuri si Cola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică la prânz?
Biscuiți, chipsuri sau alte că*aturi.

| PeFuga a răspuns:

Ce am prin casa, si preferabil in fiecare zi altceva. Cereale cu lapte, ochiuri, paine prajita cu ceva pe ea, sandvisuri, salata de rosii cu branza sarata... si ceai sau cappuccino big grin

| Blamely a răspuns:

Iaurt, omleta, cereale și alte "d-astea".

| Latinmoon explică (pentru Blamely):

Cheerios sunt cerealele mele preferate. :X

| anonima0101 a răspuns:

Mancare --> straight face

| MotanAndrei a răspuns:

Cartofi prajiti =p~

| Winchester308 a răspuns:

Cafea si-un Kent de la mama din pachet.
De obicei trec peste mancare...

| alexalexa2000 a răspuns:

Păi...depinde..iaurt de obicei, dar și omletă, oricum micul meu dejun variază.

| ghostlabbrador77 a răspuns:

O omleta( cu cat mai sofisticata cu atat mai bine ) impreuna cu niste branza parmezan (neaparat italiana) rasaniste felii de bacon prajite, un multimilkshake(cat mai multe componente) si restul e improvizatie de moment happy

Răspuns utilizator avertizat
| Sidonia07 a răspuns:

laughing nu au putut sa nu ma amuze raspunsurile.
Omleta si salata, doar salata cu tot felul de legume, fresh de portocale, lapte cu cereale, iaurt cu seminte.asta e tot ce imi vine imi minte in momentul asta.