Întrebare recomandată | Vladimir89 a întrebat:

Foloseste cineva produse bio alimentare precum uleiul de avocado, am inteles ca este foarte bun in alimentarie, insa vreau si o parere a celor care l-au folosit.

Răspuns Câştigător
| alexandranica a răspuns:

Si eu folosesc uleiul de avocado. Este un ulei foarte bun pe care il folosesc deseori in preparate reci precum salatele. Totusi el poate fi folosit si ca ulei de gatit. Are un continut ridicat in acizi grasi esentiali si in vitamine, mult mai bogat ca uleiul de masline extravirgin. El poate fi gasit in multe variante combinat cu alte alimente. Aici gasesti uleiul clasic de avocado: http://biovoice.ro/ulei-de-avocado-250ml doar poti sa gasesti si alte tipuri de modele precum uleiul de avocado lemon zest, cu lamaie.

2 răspunsuri:
| Mădălllinna a răspuns:

Din ce in ce mai multi folosim produse bio happy Eu folosesc, cus-cus, linte, naut, ulei de palmier, si uleiul de avocado mai ales pentru ten, deoarece este o sursă bogată de vitamina A şi D. Se absoarbe foarte uşor de piele şi hidratează în profunzime, ceea ce îl face perfect pentru tenul matur. Are proprietăţi emoliente şi regenerante, de aceea calmează senzaţia de mâncărime sau uscăciune, pentru pielea deshidratată. Mai mult, uleiul de avocado atenuează petele produse de vârstă sau de expunerea la soare şi cicatricile.
Sper ca te-a ajutat raspunsul meu happy

| alecsa91 a răspuns:

Buna! Da, eu folosesc! Uleiul de avocado este unul dintre preferatele mele!
Uite ceva ce te-ar putea ajuta>> http://nierre.com/......ricin-487/