| MădălinaDinu a întrebat:

Heyhappy, am o "dependenta" pentru apa minerala. Am incercat sa incep sa beau apa naturala, dar pur si simplu pot sa beau si 3 galeti de apa minerala, ca tot nu ma satur. pur si simplu nu ma multumeste. Cum as putea sa renunt la apa minerala, si sa incep sa beau apa plata fara probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Wtf? laughing cum poti sa bei tu multa apa minerala? Cred ca esti cel mai mare ragaila dintre toti laughing Pur si simplu abtine-te de la ceva si incearca altceva nu exista vreo metoda sa te lasi de apa minerala! laughing

| Oana92 a răspuns:

Dar ce are apa minerala de vrei sa scapi de "dependenta"?

| MădălinaDinu explică (pentru Oana92):

Acidul imi dauneaza la stomac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este nevoie doar de putina informare si desigur de vointa. Pentru consumul zilnic este recomandata o apa cu continut scazut in saruri minerale, adica sa aiba un reziduu fix

Răspuns utilizator avertizat
| PavelAndrei78 a răspuns:

E bine de stiut ca apele puternic mineralizate pot provoca afectiuni renale si biliare, iar cele intens carbogazeificate pot declansa boli de inima. Eu cred ca apa cea mai buna, cea mai pura este apa care se extrage direct din izvor de la mare adancime, o astfel de apa este apa Calipso, se extrage direct dintr-un izvor situat la peste 250m adancime