| Sara2 a întrebat:

Iaurtul cu fructe ingrasa? pe cutie scrie ca are 81 calorii cutia de 125 grame, daca mananc unul dimineata ma ingras? (contine si zahar)

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu ingrasa, dar gandeste-te cate e-uri si alte minuni are..Mai bine optezi pentru altceva mai natural cat de cat.
O zi bunahappy

| Bogdana a răspuns:

Cumpara-ti un iaurt simplu(recomand Napolact) si cateva fructe: portocoale, zmeura(se gaseste si congelata la magazin), banana etc. Si pune fructele acelea combinate, felii( banane, portocale) sau pisate la blender sau cu mixerul, sau pur si simplu cu lingurita, zdrobite. Este extraordinar de bun. Poti adauga si putina miere. E mult mai sanatos decat indulcitorii aceia colorati si toxici.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Un iaurt consumat zilnic NU te îngraşă : imaginează-ţi că trebuie să consumi zilnic peste 1500 calorii - deci, cele 81 de calorii sunt aproape "invizibile" :)

Oricum, aşa cum spunea şi @caramela, NU este sănătos din cauza acelor e-uri!
Este mai indicat să prepari ( acasă ) iaurt : din lapte proaspăt la care adaugi 1 lingură de smântână, se păstrează la temperatura camerei ( sau chiar la căldură potrivită/în bucătărie ) până în ziua următoare şi, înainte de consum, îi poţi adăuga dulceaţă - astfel obţi un iaurt cu fructe foarte SĂNĂTOS!

Vezi reţetele de la linkul :
http://www.lalena.ro/992-reteta-Iaurt-de-casa.html#.VCFBj1eGc8U

http://mitinitta.blogspot.ro/2013/08/cum-se-face-iaurtul-de-casa.html

http://www.andreearaicu.ro/......0-naturala

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

81 de calorii mi se pare destul de mult
NU te ingrasi dintr-un iaurt
Alege o varianta mai sanatoasa.Cumpara un iaurt simplu si pune o lingurita din dulceata preferata (facuta in casa)
E mai sanotos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te ingrasi inseamna sa bagi calorii in tine fara sa le consumi.Si daca dormi dupa iaurtul ala tot nu te ingrasi happy

Răspuns utilizator avertizat