| vasilicaandreea a întrebat:

Idei de mancare de post? funda!

Răspuns Câştigător
| MamaNegri a răspuns:

Salatele sunt si gustoase si sanatoase. Deasemenea cand tin post imi place sa mananc pilaf sau orez cu sau fara legume. Mie imi plac si ciupercile sau fasole batuta sau salata de vinete. Ciorbele daca iti plac poti sa mananci cate vrei... Poti sa iti faci sarmale sau ciocolata de post. Si ceva foarte gustos: spaghetele sau pastele(din acelea fara ou). Un deliciu! Poti sa mananci fructe inghetata clatite dulceata compot muraturi prajituri de post. Sau poti sa faci sucuri.Sunt o gramada! Acum momentan eu am in frigider o mancarica de cartofi delicioasa! Painea si covrigii sunt de post! Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MamaNegri):

Linte(supa creama, mancare), supe creme de orice fel(legume, ciuperci, brocolli etc) dar gasesti o multime de variante pe net. ai de unde alege!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anonimuta123456789 a răspuns:

Negresa, strudel, placinta cu mere, pateu cu ciuperci