| Kolaric_Robert_1997 a întrebat:

In America ouale de paste se vopsesc?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Toti crestinii vopsesc ouale. Nu conteaza ca sunt in America sau alta parte.

| teo77 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Americani sunt catolici ortodocsi

| anonim_4396 a răspuns (pentru teo77):

Populatia Americii nu este formata numai din catolici... sunt romani in America cu cetatenie? Deci nu este catolic... este crestin si DA vopseste oua. A fost doar un exemplu

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In America gainile fac oua direct vopsite in steagu` american, eu asa cred...

| Doctorfishadi a răspuns:

Da,se vopsesc bineinteles!

| piratuu a răspuns:

Da, asa e in toata lumea.

| RobyRobert98 a răspuns:

Pastele in America este asemanator cu cel sarbatorit de romani. Familiile americane se aduna sambata dinaintea zilei de Paste si incondeiaza ouale. Potrivit traditiei, Iepurasul de Pasti va lasa fiecarei familii cu copii, cate un cos de Pasti, plin cu oua de ciocolata si alte bunatati pentru fiecare copil din casa. Unele familii organizeaza adevarate "vanatori de comori", copiii pornind in cautarea oualor de ciocolata aduse de iepuras.