| anonim_4396 a întrebat:

Niste idei de mancaruri de post? Multumesc.

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! salata de vinete, zacusca, piureuri, pilaf cu ciuperci, masline, sarmalute de post cu ciuperci, tocanita de cartofi cu muraturilove strucklove struck fasole, varza, iar de sambata si duminica viitoare avem dezlegare la peste inclusiv 21 noiembrie...deci ai ce sa alegi+ snitele de soia.

| Maariiaa a răspuns:

Salaltă de vinete,salate de fructe,legume. Ardei umplut cu orez și legume. Ardeiul se face ușor. Scoți pălăriuța ardeiului(codița) apoi pui orezul și cu legume tocate mărunt. Toată această bunătate o pui într-o oală la fiert pe aragaz sau la cuptor(nu contează). Mâncare de legume,cartofi fierți,prăjiți gratinați,mâncare de cartofi,sarmale de post cu ciuperci,piure de cartofi,sarmale de post umplute cu orez sau ciuperci.
Mă bucur că sunt destui care țin postul, te felicit pentru acest sacrifiu. Multe felicitări și succes! Sper să îți fie de ajutor rețele mele, și eu le pregătesc pentru că și eu țin post. Cu orice nelămurire poți să revii cu un masaj privat.

| hontapoc a răspuns:

Intra pe culinar.bzi.ro, la sectiunea Mancaruri de post. Ai o gama larga de retete.winking Accesibile, usoare si ieftine.

| MirunaMira9 a răspuns:

Hi! Iahnie de fasole,mazare. fasole prajita,ciorba de fasole,orez,sarmale cu soiaa(sunt superbe parca sunt de carne imi plac mult),ciorba de cartofi, pireu, cartofi natur si iti dau si un site :)
http://www.reteteculinare.ro/mancare_de_post/ succes!

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/. Retetele de post sunt marcate cu o cruce neagra.

| Laura46 a răspuns:

Http://www.crestinortodox.ro/retete-post/mancaruri/ aici ai foarte multe feluri de mancare de post chiar si gustari sau prajituri. Poti gati de toate cu de toate-evident de post. spor la citit!

Alte răspunsuri
| annamarya5260 a răspuns:

Cauta pe laura sava blog.are f multe retete de post delicioase si cu poze