| Daniel_Vlad_1998 a întrebat:

Astazi mama a facut o crema pe baie de aburi( oala cu crema asezata in alta oala). Dupa ce a oprit aragazul, a constatat ca cele 2 oale s-au vidat. Am incercat cu apa calda sau rece,ca sa se dilate,respectiv contracte, dar niciun rezultat.Stiti vreun rezultat eficient?

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Hehe, mi s-a intamplat si mie pozna asta. Intre timp ma gandesc ca ati rezolvat-o. Eu, cand am patit-o, m-am enervat rau de tot, am pus capac pe oala de deasupra, am prins de marginile oalelor si am tinut capacul strans intre degete, am deschis usa casei si am izbit o singura data dar foarte tare cu cratita de scarile casei. Am ramas cu oala de deasupra+continutul ei si cu capacul in mana, oala cu apa fierbinte s-a rostogolit cat colo. I-a sarit smaltul...dar si mie mustarul laughing
Na, povestesc si eu de spui ca cine stie ce fapta demna am savarsit...

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Războiul oalelor. : ))

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Eu nici nu le mai zic oale, le spun razboale.
Dar nimic nu se compara cu lupta mea, pe care am povestit-o si TPU acum vreun an-doi, cu acea capusa laughing pentru ca farmecul sta in chestiile mici, nuuuu?

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

La căpuşă am râs vreo lună.
Eşti o războinică.
"SamuraiaJacka" chiar ţi se potriveşte. Iar farmecul stă unde-l vezi, uneori în coliziuni galactice. : ))