| epicquestion a întrebat:

Semintele de floarea soarelui ingrasa? sau sunt chiar recomandate?
p.s. nu doresc raspunsuri de la oameni care pur si simplu isi dau cu parerea...

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Semintele de foarea soarelui contin uleiuri, grasimi.Deci ingrasa daca sunt consumate in exces.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uita te pe punga... eu stiu ca au multe calorii

| ElenaSA a răspuns:

Da, pentru ca au ulei. Dar daca consumi rar si moderat nu ai probleme.

| DimLight a răspuns:

Sunt 90% ulei. they make the *** float laughing

| zaratu a răspuns:

Da,ca sunt uleioase si contine foarte multe grasimi /calorii

| deliqventa13 a răspuns:

Uleiul este produs din semintele de floarea-soarelui, deci teoretic, ingrasa.Dar depinde.Nu trebuie sa mananci in exces, mai ales daca acestea contin multa sare.

| lucifer12345678 a răspuns:

Daca te uiti pe punga vezi 350 calorii deci mai bine mananci un gratar