| Sara2 a întrebat:

Sunt o vaca, nu ma mai suport, nu mai suport viata, mananc si vomit mananc si vomit, nu ma pot abtine de la mancare pur si simplu nu pot, mai devreme am mancat 2 shaorma si un tort de 2, 5 kg, apoi am vomitat, de cateva zile vomit tot ce mananc si mananc foarte mult, si nu ma pot abtine, m-am facut cat malu, nu mai suport, acum iar imi vine sa mananc ajutor, ce sa fac sa nu mai mananc? nu mai rezist simt ca cedez nervos

7 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Programeaza-te la un endocrinolog. Atentie, nu la nutritionist. Endocrinologul este medic, nutritionistul are un curs de 2 ani, nimic de a face cu glandele, cu organismul tau. Un medic endocrinolog iti va face analize amanuntite si iti va prescrie o dieta sanatoasa conform nevoilor organismului tau. Va tine cont si ca-ti plac dulciurile si ca esti pofticioasa. Nu ezita!

| express11 a răspuns:

Du-te la doctor.s-ar putea sa ai bulinimie, daca mananci si vomiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calma.Eu zic ca trebuie sa mergi la un medic psiholog sa povestesti problema ta. Fara misto, vorbesc foarte serios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te supara pe mine, problema e la creier care da comanda, senzatia de foame si senzatia ca „tot mai vrei sa maanci„ ca nubte-ai saturat.Stomcaul e satul, de aceea vomiti.

| rapp2020 a răspuns:

Mergi la un specialistwinking

| GeorgyGirl a răspuns:

Mergi la un doctor ceva nu e in regula cu tine, nu e bine deloc daca nu poti sa te abtii desi ti se face rau de fiecare data

| violeta3 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un doctor specialist si sa te duci sa iei cateva pastile recomandate la farmacie