| Gustos.ro a întrebat:

Unde ai mancat cel mai bine in concediu?

Răspuns Câştigător
| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Insula Hvar din sudul Croatiei! O masa pe cea mai insorita insula din Croatia, loc superb pentru relaxare si o vacanta. Tigaie cu fructe de mare, salata mediterana, sampanie si inghetata prajita, toate aromate cu mirosul de la cea mai frumoasa mare din lume. Superb...

106 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

In Ardeal. Au o super mancare ardelenii si gustoasa si nu e nici grasa. Gatesc f f bine, in opinia mea. Din multe motive Ardealul e regiunea mea de suflet dintre toate pe care le-am vizitat.

| sidy a răspuns:

De cite ori am ocazia sa parcurg drumul de la Alba Iulia la Sibiu...ma opresc la Miercurea Sibiului.
Au acolo o mancare pe gustul meu, indestulatoare, la un pret accesibil si ce mi-a placut mereu a fost servirea!
Totul este foarte rapid si ospatatii isi fac meseria!
Cred ca deja sunt cunoscuta pe la ei!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

La Sulina, in Delta Dunarii! Super locatie, super mancare, super atmosfera.Perfect!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La Parau, judetul Brasov.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

La mama! laughing

Anna
| Anna a răspuns:

In Viena...si acasa la mama!

Bula
| Bula a răspuns:

Oriunde am fost, mancarea de la tara a fost cea mai gustoasa. De acea, pe cat posibil, nu ma duc la restaurante, ci ma las invitat la case sau la gospodarii din turismul rural.
Valabil si folositor (cred) in toata lumea.

lolita
| lolita a răspuns:

In ibiza, un lux total

| cely a răspuns:

In Bulgaria

| mami a răspuns:

Acasa, atunci am timp sa gatesc tot ce le place membrilor familiei, care imi apreciaza efortul cu un mmmmmmmm si -mi saruta mainile

| andreutz a răspuns:

La Cheile Gradistei (in judetul Brasov) si la Balea Lac...

| Sara a răspuns:

Moldova, suceava si mai exact colplexul bucovina. o mancare ca la mama acasa, ce i drept si eu is din moldova. ft ft buna.

| leluc a răspuns:

La tara (Asau, jud. Bacau), la bunicii mei

| kh1ss a răspuns:

In delta dunarii:d

| littlesunshine a răspuns:

In Mangalia la restaurantul "La Nasul".
Mancare foarte buna ca la mama acasa (cartofi prajiti taiati si facuti acolo - nu din aceia congelati) totul foarte foarte bun si proaspat si la preturi mai mult decat accesibile.

| tradaro a răspuns:

Acasa. Mancare preparata de mine.

| bunica a răspuns:

La moieciu am mancat cel mai bine si cel mai prost la tusnad.

| Milk Swan a răspuns:

In Grecia, la un anumit restaurant, care se afla in insula Zakinthos.

| mioara_1431 a răspuns:

Acasa

| irynna a răspuns:

Acasahappy

| tump a răspuns:

In turcia la bufet suedez la hotel esti c ain rai cu mancarea!

| videoblog a răspuns:

In turcia (gundogan, green beach resort), dar si in italia (jesolo, hotel diana). happy

| alexthebest2000 a răspuns:

Ba am mancat la orasel cu copilul meu asta era concediul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Sibiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spatamana trecuta la "Hanul haiducilor" in Cluj. Foarte buna mancare.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LA POIANA URSULUI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o pensiune de langa manastirea Agapia. Super buna ciorba de burta acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Portugalia.Se mananca extraordinar de bine specialitatile marine si nu numai.