| Dobrin_Andreea_1986_ow92 a întrebat:

1.daca 1/4 dintr-o suprafata se cultiva cu grau, 1/3 din suprafata cu soia,iar restul cu porumb, atunci cea mai mare suprafata este cultivata cu...
2.un automobil a mers 3 ore cu viteza de 55km/h si 2 ore cu viteza de 60km/h.Viteza medie a automobilului este egala cu...km/h
3.S-au arat 4, 26 ha, ceea ce reprezinta doua cincimi din intreaga suprafata.Mai trebuie arate... ha
4Catul perimetrelor a doua triunghiuri echilaterale cu laturile si lungimile de 1, 2cm, respectiv 4/5cm este egal cu...

1 răspuns:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

1.Porumb
3.6.39 ha