| anonim_4396 a întrebat:

1. Justin Bieber cati ani are?
2. Unde locuieste Justin Bieber?
3. Care este iubita lui Justin Bieber?
4. Cum o cheama pe sa sora sa?
5. Care a fost prima melodie a lui Justin Bieber?
Funda pentru cele mai bune raspunsuri :X

22 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

1. 17 ani, draga.
2. In Atlanta, Stratford Ontario si Los angeles.
3. Selena Gomez.
4. Jazmyn Bieber.
5. Prima melodie ce? Prima melodie lansata?(One time). Prima melodie scrisa? (Set a place at the table sau Down to earth sau Where are you now ).

| Artemisia a răspuns:

Heya.
Mucosul are 17 ani.
Gf-ul lui e Selena Gomez.
Nu are sora.
Locuieste in USA.
Prima melodie a fost So Sick.

| HurremSultan a răspuns:

Buna!

1.Data nasterii

01.03.1994 (16 ani) face 17

2.Nume real

Justin Drew Bieber

Locul nasterii

Stratford, Ontario, Canada

Data nasterii

01.03.1994 (16 ani)

Ocupaţie

Cântăreţ

Justin Drew Bieber (n. 14 martie 1994) este un cantaret pop/R&B de origine canadiana. Si-a inceput cariera profesionala pe YouTube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care ulterior a devenit managerul lui. Braun l-a trimis pe Justin in Atlanta, Georgia, pentru a consulta pe Usher, dupa care a semnat cu Island Records.

Albumul sau, My World, a debutat pe locul 6 in U.S Billboard Hot 200 si pe locul 1 in Canadian Albums Chart. In mai putin de o luna de la lansare, albumul a fost certificat cu platina in Canada si in mai putin de doua luni de la lansare, a fost certificat cu platina in SUA.

Bieber este singurul artist care are toate cantecele de pe un album in topul U.S Hot 100. Bieber a fost numit cel mai tare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz in topul 10 al vedetelor de pe Youtube si a fost votat pe locul 5 in topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK.

Justin Bieber este singurul artist care are toate melodiile de pe un album in topul U.S. HOT 100. Cel mai nou single se numeste Never Let You Go si face parte de pe al doilea album al artistului: "My World 2.0." lansat pe data de 23 martie 2010, album care a obtinut locul 1 in Billboard 200. Insa cel mai mare hit al sau de pe ultimul album este "Baby" piesa la care a colaborat cu Ludacris. "Baby" a intrat pe pozitii fruntase atat in topurile din S.U.A cat si in cele din Canada, Noua Zeelanda, sau Australia, melodia urmand sa fie difuzata si in alte tari. Pe ultimul album artistul a mai colaborat si cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie".

La doar varsta de 16 ani Justin Bieber doboara record dupa record, devenind cel mai tanar artist solo din istorie cu un album (My World 2.0.) pe locul 1 in Billboard 200.

In prezent Justin Bieber locuieste impreuna cu mama sa Pattie Malette in Atlanta, Georgia acolo unde locuieste si managerul dar si mentorul sau Usher. Justin Bieber devine incet dar sigur unul dintre cei mai iubiti artisti din S.U.A. si din intreaga lume.
3.Selena Gomez
4.Are un frate vitreg, si o sora vitrega.
5.pai primul video` cu care a iesit J.B a fost One Time.nu stiu sigur daca asta este prima lui mel.dar primul video` sigurwinking
ar Riahnna a fost pon de replaywinking Sper ca te-am ajutat.Bafta!
Pa, pa wave ( funda? )

| maryellen91 a răspuns:

1. 17 ani e nascut pe 1 martie 1994.
2. Atlanta, Georgia.
3. Oficiala este Selena Gomez
4. Jazmyn Bieber
5. One Time http://www.youtube.com/watch?v=CHVhwcOg6y8

Chiar iti place J.B.

| amicumms a răspuns:

Aici gasesti tot ce vrei despre el : http://ro.wikipedia.org/wiki/Justin_Bieber

Alte răspunsuri
| roxana2002 a răspuns:

Iubita lui Justin Bieber este Selena Gomez.

| EoFetitza a răspuns:

E nascut pe 1 martie 1994 deci are 17 ani si 4 luni.
Parca in Atlanta, Georgia locuieste.
Selena Gomez e iubita lui.
Are un frate vitreg si o sora vitrega. Jazmyn si Jaxon.
Justin Bieber-Baby

Alte răspunsuri
| Luciii a răspuns:

1.17 ani
2. Ontario, Canada
3.Selena Gomez
4. Jazmyn
5.Baby

| GoldenLemon a răspuns:

1. 17 ani
2. Los Angeles
3. Selena Gomez
4. Jasmin Bieber(4 ani)
5. One time

| Olivia_Ivan_1997 a răspuns:

Acum in 2013 are 19 ani
Atlanta Georgia
3. S-a despartit de Selena tongue
4. Jazzy
5.One Time

| MadalinaAv a răspuns:

1 Justin bieber are 22 de ani
2 Statele unite
3 Momentan este singur
4 Jazmye Bieber
5 Baby

| yuki_6175 a răspuns:

17 ani
USA
Selena Gomez
Baby

| myruna_3591 a răspuns:

1. 17 ani
2. Stratford, Ontario, Canada
3. Selena Gomez
4. Jaxon
5. One Time

Funda?:X

| GeorgeXbt a răspuns:

Justin are 19-20 ani.
Iubita lui e Selena Gomez.
Nu are sora.
Locuieste in USA.
Prima melodie a fost So Sick.

| arminaaaa a răspuns:

1.In primul rand asta e pe locul doi in topul celor mai bogati adolescenti din lume, dupa Miley Cyrus.e nascut pe 1 martie 1994(17 ani).
2.Atlanta Georgia
3.Selena Gomez
4.nu stiu :->
5.Primul album se numeste My world

| DeliaIonela5 a răspuns:

1-22
2-America,Los Angeles
3-Selena Gomez o fost
4-Jazmyn
5-Baby

Alte răspunsuri
| Ungureanu_Oana_2000 a răspuns:

1. 20 ani
2. Canada
3. Selena Gomez
4. Jazmyn
5. Justin Bieber- Baby