| EuSiCuTineInPuff a întrebat:

Acum 6 zile pisica mea a facut 5 puisori.Si este tocmai in pod...adica eu am lasat-o la etaj dar ea a gasit usa deschisa spre pod si s-a ascuns acolo.Si nu stiu daca pot sa o mut.Si pe ea si puisorii pt ca este foarte greu sa ma urc de cateva ori pe zii cu apa si mancare si in plus este foarte cald acolo.Nu este o pisica rea care nu sta acasa.Este blanda sta in casa si ma lasa sa ma joc cu puisorii fara sa ii mute.Este genul de pisica fitoasa si care vrea sa fie iubita, dar vad ca sta destul de bine in pod.Sa o mut sau nu?

3 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Las o dschisa, va cobori ea atunci cand ii va fi foame

| Anonymusu a răspuns:

O poti muta dar ai grija la puiuti, unele pisici isi abandona puiutii daca simt mirosul altcuiva, dar daca pisica va vedea ca ii e mult mai usor jos, isi va muta puii instinctiv

| rollo91 a răspuns:

Sigur ca o poti muta. Daca nu te ataca atunci cand te apropii de pui, nu este niciun fel de problema.