| ChrisNOW a întrebat:

Am avut pana acum catelul meu cu zgarda si lesa si era activ alerga,de cand i-am pus ham cu lesa nu prea mai vrea sa mearga si nu prea mai alearga,afara a plouat oare sa fie pentru ca este vremea urata afara, sau nu prea ii place hamul?

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

E din cauza hamului, bineinteles. Cu multa rabdare il vei invata ca e distractiv si hamul, nu numai lesa.

| karsivan a răspuns:

Da-i timp sa se obisnuiasca cu hamul

| MinnieMouse11 a răspuns:

Ideea e ca e posibil sa fie din vina ploii. Poate isi pierde din energie cand e posomorat afara dar eu as opta si pe varianta ca hamul il jeneaza pe undeva. Sper ca te-am ajutat!

| Tandala a răspuns:

S-ar putea sa il stranga undeva sau il deranjeaza. Oricum eu imi plimb cainele cu lesa si ti-as recomanda si tie.