| Badea_Lavinia_1989 a întrebat:

Am cumparat azi o catelusa bichon maltez de 3 luni si de cand am adus-o acasa este foarte trista.nu are nici o reactie cand ma joc cu ea.Se sperie din orice.Nu am luat-o intr-o stare stralucita de la stapana, un pic neingrijita.Credeti ca lipsa mamei o face sa se simta asa?

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Da-i timp sa se adapteze si ofera-i iubire si o sa vezi ca o sa fie totul bine. E vorba de acomodare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si in cazul iubitei mele care acum cateva zile si-a lua un catelus si statea posac sub fotoliu.I-a pus apa si mancae in apropiere si a lasat-o in pace.Acum,la 5 zile de cand a luat catelul, e foarte voios si cauta joaca.Trage de toate alea prin casa. Las-o in pace sa se acomodeze, sa miroasa, incet incet, dupa maxim 5 zile, te impiedici de el prin casa.

| SwechTyop a răspuns:

Asa este la inceput intr-o saptamana maxim o sa isi revina.Se simte asa din cauza ca este o casa noua pentru ea si nu se simte in siguranta.Stai pe langa ea iubeste-o si o sa simta ca este in siguranta.