| RonaRona a întrebat:

Am o pisicuță. A mușcat-o ceva de gât (cel mai probabil a fost un șobolan). S-a umflat foarte tare. Avea o bubă plină cu infecție. A dat cu gheara și buba s-a spart. Acum, locul unde a fost buba o mănâncă și dă mereu cu gheara. De aceea locul acela nu se vindecă. Are rana aceea de două luni. Din anumite motive, nu avem posibilitatea să o ducem la un veterinar. Am dat-o cu alifie, dar se tot scarpină și ia alifia. Ce să-i mai facem?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

E un guler de celuloid prins de gat, care tot de la veterinar se ia, dar nu e scump, si daca rana e spre cap ii restrictioneaza accesul.

| untu a răspuns:

Mergeti cand aveti posibilitatea sau cand aveti timp la un cabinet veterinar din sat sau din orasul apropiat, sa se trateze cu medicamente si sa se bandajeze rana si sa se puna un guler cervical ca sa nu se mai scarpine pisica ta de rana! Te asigur ca nu costa mult consultatia si tratamentul!