| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisicuta de 3 luni jumatate, si as vrea sa stiu cand ar fi indicat sa ma duc cu ea la veterinar ca sa o sterilizeze. E bine in oarna, cand luam vacanta? Ce trebuie sa stiu despre ingrijirea pisicii dupa aceasta operatie? Dau funda

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Dupa 6 luni. Merge si la iarna.
Isi revine repede, intr-o zi este gata. Problema va fi ca va incerca sa se linga acolo, probabil ca veterinarul ti-o va da cu un con in jurul gatului ca sa nu ajunga si iti va spune cand sa il scoti.
Nu trebuie sa stii nimic acum, veterinarul it va spune tot ce trebuie sa stii.

2 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Iti va spune veterinatul.Chiar si varsta optima pentru operatie.

| Henriette1165 a răspuns:

Veterinarul este cel mai în măsură să-ți spună toate acestea, cu toate ca ar trebui sa mai astpti pentru ca pisicuta este totusi mica.