| Perverse a întrebat:

Am o placuta ram ddr2 de 2gb frecventa:800 mhz si vreau sa cumpar una de 4 gb ddr 2 frecventa :800 mhz.Pot sa le bag pe amandoua fara probleme?

Răspuns Câştigător
| Dodgge a răspuns:

Ce naiba zici tu acolo ma? ce treaba are placa video cu ramii?
si da o sa mearga perfect daca placa de baza suporta 6gb

12 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Ma talambule tot ce ai spus tu nu are nici o relevanta cu ce a intrebat elrolling on the floorsi de ce sa schimbe placa de baza si procesorul daca isi ia o placa video noua? fm2 au toate pcie cred

| Perverse explică (pentru FatUglyVirgin):

Am placa video destul de buna, gt 220 dd3 1 gb gygabyte (este de 3 ani dar merge foarte bine) procesorul trebuie schimbat e de 1.8 ghz dual core laughing)(lasa un id de mess sau ceva sa te intreb mai multe )

| ElGreco21600 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Pentru ca e ddr2, si are frecventa 800 mhz. asta e practic un nimic azi. daca vrea sa bage jocuri atunci e nefolositoare. trebuie ceva mai nou. dar daca vrea pentru basic home use, atunci e cat de cat ok. si eu am placa video radeon x1650 cu 2 gb ddr2 si se misca exact ca dracu nu merg nici videoclipurile de pe youtube ca lumea.

| Perverse explică (pentru ElGreco21600):

Eu inca nu sunt salariat sa cumpar pc intreg happy.cu timpul o sa schimb tot.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ElGreco21600):

Si te mai intreb odata, ce relevanta are asta cu intrebarea lui?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Perverse):

Pai daca o sa-ti schimbi tot degeaba iei rami ddr2 ca n-o sa-i poti pune pe o placa de baza mai noua

| ElGreco21600 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Am spus mai sus, am gresit, am crezut ca scrie de placa video, nu de RAM... vezi de-asta e bine sa scrii RAM cu litere mari laughing)

| ElGreco21600 a răspuns:

Depinde de placa de baza, si de socket-ul placii. Dar nu mai bine strangi tu bani de o placa cu 2 gb gddr5 cu frecventa de 900mhz-1ghz? ca e vreo 400-500 lei una ieftina. mai sunt si refurbished. dar o sa trebuiasca sa schimbi si placa de baza si procesorul.

| Perverse explică (pentru Dodgge):

Suporta 8 gb

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Perverse):

Foarte bine, o sa mearga dar ai grija sa folosesti un windows pe 64 biti ca sa nu foloseasca doar 3.5 ram

| ElGreco21600 a răspuns (pentru Dodgge):

Dadada scuze credeam ca zice de placa video dupa aia am observat ca scrie RAM pe acolo stii laughing)))

| Dodgge a răspuns (pentru ElGreco21600):

Ce naiba zici tu acolo ma? ce treaba are placa video cu ramii?
si da o sa mearga perfect daca placa de baza suporta 6gb

| Dodgge a răspuns:

In principiu trebuie sa mearga, doar ca este posibil sa fie nevoie sa instalezi apoi Windows pe 64 de biti ca sa iti vada cei 6 Gb.