| aspicz27 a întrebat:

Am un caine Yorkshire Terrier de aproape 5 săptămâni. Am auzit că la 5 săptămâni se face deparazitare, iar de la 6 încep vaccinurile. Cat timp este nevoie sa stea in casă până se sfârșeste perioada vaccinărilor? Ideea e ca eu plec in vacanță pe 15 august, iar dacă e să il las cu cineva să aibă grijă de el trebuie a îl scot din casa si nu are voie deloc.

1 răspuns:
| Helpmeforfree a răspuns:

Buna.
Eu ma pricep foarte bine in de ale cainilor, pot spune ca sunt chiar experta avand o experienta vasta in lumea animalelor.
Pai pana cand se termina schema vaccinarilor, adica pana pe la 3 luni. Nu e nicio problema daca il mai scoti putin, daca acesta nu are contact cu alte animale. Bafta, si consulta veterinarul!