| Ch3nZzzo a întrebat:

Am un ciobanesc romanesc de bucovina mascul are 8 luni si 70 cm? ce ziceti e mic la varsta asta si pana la cati cm s-ar face? Tatal cainelui e A-horia din Suceava(gura humorului) si are 3 ani si 90 de cm.

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Are 8 luni. creste pana la 2 ani. si depinde si de geneticul mamei. nu te mai panica atat. cu cat e mai mare cu atat moare mai repede. cainii de talie mare dezvolta probleme grave la sistemul osos (artroze, artrita, osteoporoza, etc). zi merci ca e mai mic, se va simti mult mai bine.