| vip002 a întrebat:

Am un papagal nimfa achiziționat ieri, mananca, este bland, este putin deranjat la stomac dar am vorbit cu un veterinar dar am o intrebare pentru cunoscători.... dupa cate zile ii pot da drumul sa zboare prin casa?

Răspuns Câştigător
| Alexandra28964 a răspuns:

Sa zboare prin casa ii poti da drumul din primele zile! Dar ca sa stii! Daca este deranjat la stomac trebuie sa ii faci secta sau ceai de menta si sa il pui sa bea! Mie mi-au murit multi papagali din aceasta cauza si am mai invatat pe parcurs! Vezi ca daca il lasi sa zboare prin casa o sa iti fie destul de geu sa il prinzi! Il poti prinde numai cand i se va face foame! Cand o sa il lasi sa zboare sa ai grija sa nu se loveasca la cioc deoarece poate sa ii ea sangele si acest impact il va speria mult timp! Eu am avut multi papagali pana acum si mai stiu unele lucruri despre ei! Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| vip002 explică:

Mi s-a spus ca sa ii pun apa plata si asa am facut... (ii pusesem apa de la quveta... dar el e foarte bine mai încearcă sa iasă din cușcă din cand in cand... mănâncă si e cam sperios ca tremura (e foarte cald) deci nu ii e frig