| Cata674 a întrebat:

Betta splendres se pot imperechea intr-un acvariu de 30 litri?

3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Da se pot imperechia!
Dar trebuie amenajat ca atare, adica apa nu mai adanca de 15 cm, temperatura la 28 de grade, cateva plante si nu in ultimul rand o folie cu care sa astupi gura acvariului pentru a evita diferentele de temperatura.Sa nu pui substrat, iar deasupra apei pune ceva plutitor pentru ca betta sa isi poata fixa cuibul acolo.Ii poti imperechea si in acvarii de 10 litriiwinking.
Te salut,
Adrian!

| Garibaldi a răspuns:

Da normal de multe ori nu conteza spatiul cat temperatura, calitatea apei si in general perechea de pesti iti recomand sa ai multe ascunzatori in acvariu pentru femela si niste plante plutitoare pentru cuibul masculului