| Ashley0 a întrebat:

Am o iapa de 3 ani si o fata m-a invatat cum sa o dresez astfel incat sa o pot calari. Este o metoda perfecta, ea cunoaste caii si stie ce zice. Dar sa nu ne abatem de la subiect... Ea zice ca echipamentul obligatoriu ca sa incep este format din:
-sa
- patura pentru sa
-capastru cu zabala
E adevarat? Atat?
Si stiti cumva unde pot gasi ceva de calitate dar totusi nu prea scump? Un site ceva? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Da e sufiecient pentru inceput, trebuie plimbata cu echipamentu pe ea pana se obisnuieste, apoi sa pui ceva greutate pe șa sau să te pui chiar tu daca stă.

| Ashley0 explică (pentru AtateaConditii):

Si sti cumva alt site cu echipamente in afara de equitana si horse-shop? happy

3 răspunsuri:
| Ashley0 explică:

Chiar NIMENI?