| TIMpisicuta a întrebat:

Am o mic problema: pisica mea a născut. Puii au 15 zile si stiam ca ar trebui sa isi deschida ochii pana la 12 zile. Doi dintre ei(sunt 5) au cate un ochi inchis si acoperit cu un fel de clei. Stie cineva ce au? Ar trebui sa merg cu ei la veterinar?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Incerca sa ii dai cu ceai de musetel ( fierbi 1 l de apa cu un pumn de musetel) si apoi cand este caldut ( aproape rece) sa ii ungi cu o batista curata la ochiul cu problema, ( cam o data, de 2 ori pe zi) daca nu trece in 2 zile, te-as sfatui sa te duci cu ei la un veterinar.
Ps. I-au tras curentul, de aceea au problemele la ochi.

1 răspuns:
| ralluralluka765 a răspuns:

Da ar trebui. S-ar putea sa aiba o infectie. Acum si-au revenit?