| Delia9779 a întrebat:

Am o problema cu un calut.Acum doua zile a avut un colic foarte dureros,s-a tavalit foarte mult,avea burta foarte umflata,se aseza pe unde apuca,nu manca,nu a baut apa,nu se defeca, dar se mictiona.Am apelat la medicul veterinar care i-a administrat calciu si vitamine si dupa ce i-am administrat ulei de richin a doua zi s-a defecat, a eliminat gazele si burta ei a revenit la forma normala.Dar acum este a treia zi si ea nu vrea sa manance deloc si medicul i-a administrat doar calciu si vitamine.Cum il fac sa manance? Va rog sa ma ajutati, mi-e tare frica si nu stiu ce sa mai fac.

1 răspuns:
| LorenaLore17 a răspuns:

Incearca sa-l faci sa manance.Nu prea stiu cum, dar poti apela la alt medic veterinar.Baftahappy