| anonim_4396 a întrebat:

Am un papagal nimfa! IL am de aproape 2 ani. Peste 1 saptamana plec in vacanta pe aproape o luna. Il voi lasa la un cunoscut (27 ani) care are si el un papagal nimfa. dar de curand si-a luat un caine husky ((
Ce sa fac? Cum scumpul meu va zbura? o sa-l muste cainele sau o sa il fugareasca prin aer pana va cadea jos si va muri, stiu ca nu o sa ma odihnesc in vacanta, dar ma gandesc la rikutu (papagalul meu). Il iubesc cat o iubesc pe mama mea. Este parte din familia mea. Nu as putea sa il rog sa lase cainele la altcineva? Mi-e foarte rusine dar pentru rikutu as face orice

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc dar am gasit pe altcineva happy

| LeonardVicere a răspuns:

Eventual poate isi inchide cainele in alta camera...separat de papagali...astfel sa nu existe riscuri