| BarnaCamelia2001 a întrebat:

Am un porcusor de guineea care nu mananca aproape deloc. Cand ii pun mancarea in cusca ia cateva muscaturi si apoi nu mai vrea nimic. Lui ii placea mult patrunjelul dar acum nu se uita la el. Avea 1 kg si ceva dar a scazut la 800 si ceva de grame. Nu stiu ce sa mai fac. Va rog sa ma ajuntati. sad

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Du-l la veterinar.Noi nu avem cum sa te ajutam din pacate sad

6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Din pacate, asta-i un semn ca e bolnavior. Cati ani are? Porcusorii rar traiesc mai mult de cinci ani.

| BarnaCamelia2001 explică (pentru Alcyon):

Multumesc! Are doi ani.Il voi duce la veterinar.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Da-i mancare speciala de la pet-shop. Nu va mai hraniti animalele cu fel de fel de porcarii gasite in rfigider. I-ai si niste vitamine. Vara in general animalele mananca mai putin; cam ca si oamenii...

| BarnaCamelia2001 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Nu il hranesc cu porcarii ci cu legume din gradina mea.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru BarnaCamelia2001):

Daca gradina ta e in Guineea de unde vine specia respectiva de animal de jucarie, cu siguranta nu gresesti. Dar exista vitamine si minerale esentiale intr-o serie de semintze pe care nu cred ca le gasesti la tine in gradina...

| BarnaCamelia2001 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Probabil. Dar stiu foarte bine despre porcusori: acestia nu au voie sa manance,, semintze'' pentru ca nu pot digera coaja. dar oricum iti multumesc pentru raspuns. Si inca ceva: Te-ai certat cu limba romana?