| LeeJiEun a întrebat:

Buna!

Am vazut la un pet shop o chinchilla, hamster si un arici si ma gandeam sa cumpar una dintre ele.
Intrebarile mele sunt:
1. Chinchilla, ariciul si hamsterul trebuie sa roada incontinuu? Spre exemplu iepurii, care rod mereu.
2. Ce imi recomandati sa cumpar?

Multumesc! happy

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Toate rozatoarele trebuie sa roada mereu, deoarece le cresc incisivii incontinuu.
Eu ti-as recomanda hamsterul, e mai usor de intretinut.

| ArchWord a răspuns:

1. Da, ceva de genul doar ca ei rod mai putin timp decat iepurii.

2.Iti recomand hamsterul dupa experienta mea, dar poti alege si ariciul sau chinchilla.

| ZZZZ554 a răspuns:

Hamsteruu. Am avut si eu un hamster si nu rodea mult. Era tare dragut. Dar ai grija ca daca ii dai ceva gresit de mancare poate murii ca asa am facut si eu.

| veronique122003 a răspuns:

1. Da. Sunt rozatoare. E firesc sa faca asa ceva asa ca asteapta-te la usi, carti etc. roase
2. Ori chinchila ori hamster. Ariciul e foarte dragut ca aspect dar nu e prea comunicativ. Totusi tu alegi ce vrei si ce te trage inima happy

| Siscanu12 a răspuns:

Eu iti recomand chinchilla. Sunt foarte dragute si poti sa te joci cu ele.Sunt foarte active si le place sa interactioneze cu oamenii foarte mult.

| Crissti69 a răspuns:

Ia-ti un hamster dar ai grija ca iarna HIBERNEAZA!
Sa nu-l crezi mort daca se apuca de hibernat de aia iti zic happy