| KiraXander a întrebat:

Buna ce caine sa-mi iau dintre următorii :
Amstaff, pitbull, bulldog american, ciobanesc german, doberman, rotwailler, presa canario

care sa indeplineasca conditiile :
-sa fie ascultator si cuminte
-prietenos
-caine de lupta neînfricat
- inteligent
-si sa nu inebuneasca sa ma atace sau sa fie agresiv

Stiu ca toti is agresivi in felul lor dar sa nu fie un monstru de necontrolat, si sa se priceapa la aparare dar si la atac

5 răspunsuri:
| rocket1204 a răspuns:

Cel mai bine si mai frumos ar fi sa adopti un caine dintr-un adapost. Gasesti si caini de rasa in adaposturi, eu cu ochii mei am vazut. Ai putea salva un suflet din partea caruia sa ai recunostinta si in acelasi timp ai putea sa ai una din rasele dorite decat sa dai banii unor oameni care fac afaceri din animale.

| KiraXander explică (pentru rocket1204):

Vreau sa cumpar de pui sa ma cunoasca sa nu am probleme cu el

| xXGeo98Xx a răspuns:

Ori ce caine este un companion bun o diferenta intre cei care i-ai dat tu este ca uni sunt mai agresivi cu animalele alti poate nu, alti sunt mai robusti alti nu. Ori ce rasa poate sa fie un monstru de neoprit asta tine doar de tine un ciobanesc german poate si la fel de agresiv la fel ca un amsraff cel mai mult conteaza educatia daca tu il educi cum trebuie va fi bine(sa il dresezi sa stie tehnicile de baza, tehnici de aparare te sfatuiesc sa nu il inveti pentru ca este mai greu si singur nu vei reusi trebuie sa te indrume cineva specilizat altfel vei avea sansa sa sara la ori cine sa muste)

| Gabriela50 a răspuns:

Ar fi bun un caucazian laughing

| Ursuletul22 a răspuns:

Pai pot sa îți sugerez un ciobănesc german sunt cei mai draguti^.^si de asemenea un prieten de nădejde.Il poți dresa cu putin mai multa răbdare deoarece sunt foarte jucăuși