| 0anna0 a întrebat:

De la cati ani/luni se dreseaza un bichon maltez?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Dupa 3 luni, dupa ce isi termina toata schema de vaccin. Dar daca doresti sa il duci la o scoala de dresaj, trebuie sa te interesezi de la cate luni poti sa il duci, deoarece fiecare scoala are regulile sale.

| crytical a răspuns:

De ce nu intrebi omu la care vrei sa-l duci sa-l dreseze? Cu toate nu cred ca are treaba varsta, atat timp cat cainele e treaz poate fi dresat. happy

| dalii389 a răspuns:

Pai, cainele trebuie dresat de micut. pentru a retine tot mai bine. deci cred ca de la vreo 5-7 luni big grin

| IDontCareee a răspuns:

Păi încearcă să îl dresezi de mic. Așa prinde mai ușor.

| CD16 a răspuns:

De cand incepe sa latre, sa se miste bine. In principiu la un an este perfect.:*