| Geo32 a întrebat:

Eu am un papagal cantator si vreau sa cumpar si un perus... pot sa ii las in aceeasi cusca? Cusca e destul de incapatoare (funda ).

Răspuns Câştigător
| miha20 a răspuns:

Geo eu iti dau un sfat si m-as bucura sa imi dai funda dar iti zic ca nu e bine sa ii pui in aceeasi cusca deoarece s-ar putea sa se bata si nu cred ca ti-ai dori asta si eu am un perus si as vrea sa ii cumpar pereche dar mi-a zis cineva sa nu fac asta pentru ca o sa se bata deoarece daca il ai de mult timp(1 an, 2) se invata singur si atunci nu va mai accepta pe nimeni. DACA VREI SA IMI DAI FUNDA MAS BUCURA

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Depinde de toleranta lor in primul rand si apoi de ce mananca.

| Ramona000 a răspuns:

Pai trebuie sa se cunoasca eu am avut un perus si dupa cateva zile am luat altu si erau ei mai timizi se mai ciuguleau ei dar nu s-au batut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ute,eu am perusi.Am doi.Nu ii pune in aceeasi cusca! Daca vrei sa iei pereche e mai bine o alta cusca.Dar fi atent cu fata! Eu am avut doi si fata s-a ingrasat foarte tare si nu intelegeam de ce. Apoi am vazut.Cand se ingrasa tare are un ou.Trebuie sa ii pui cuib dar sa te uiti la ea ca poate se blocheaza oul si moare, cum mi s-a intamplat si mie.

| Larisuk128 a răspuns:

Daca ii pui in aceeasi cusca, oricat de incapatoare ar tot se vor bate.