| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Am o pisicuta de 2 luni! Astăzi a împlinit 2luni laughing).
Eu o hrănesc cu mancare umedă de la : Whiskas, Friskies si Felix(JUNIOR)... iar mâncarea uscata bobite de la Royal Canin Baby cat si Whiskas junior
O ador... dar sad chiar nu imi pot permite sa o hrănesc numai cu mancare premium sau super.premium
Oare chiar e asa de rea mancarea pe care i.o ofer.
Astept părerea voastră.
Ii dau si o conserva doua de la Groumed Gold... PARERE! + SFATURI! happy happy happy
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| xDragosel007 a răspuns:

Deci cand avea o saptamana tot cu mancare premium ai hranit-o, nu? De asta acum vrea numai mancare premium deoarece ce ii dai de mancare mai des aia mananca obisnuit! Trebuia cand avea o saptamana sa ii dai conserve (non premium). Acum este greu, dar nu imposibil sa ii schimbi ''gusturile culinare'' : Eu te sfatuiesc sa o lasi flamanda o zi, si ar trebui sa manance, dar daca nu mananca dimineata urmatoare nu stiu!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De mâncat manaca ma refer la sănătatea ei... daca e bine cu ce o hrănesc... Whiskas...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii da Whiskas, Friskies sau Felix, sunt cah, au doar 4% carne si aia e din pielite si tot felul de scarbosenii. Purina are 12% carne si e scumpa, alta prostie.

Cumpara Equilibrio Cat Kitten ( http://ehrana.ro/equilibrio-pisici/888-equilibrio-cat-kitten.html ) e cam 16 lei kg, daca nu gasesti la veterinar comanda de pe net. Are 35% carne.

Plicuri si conserve eu nu ti-as recomanda sa-i dai, eu de exemplu am avut pisicul cu diabet, i-am dat plicuri de la whiskas iar urmatoarea zi i-am luat glicemia si aparatul nu o inregistra pentru ca era peste pragul maxim. Si-a revenit cu mancare facuta de mine din piept de pui deci mai bine ii fierbi piept de pui sau ii faci pe gratar fara decat sa dai banii pe prostii d-astea cu zahar si alte minuni.

| CristianaMihaela a răspuns:

Buna DenisaShiArt33 si eu am pisicute si nu vor sa manance tot ce le dau...