| anonim_4396 a întrebat:

Buna :*! Imi doresc de foarte mult timp un caine si in sfarsit am reusit sa o conving pe mama. Stau la apartament si mi-as dori tare mult un golden retriever.
Am destul timp si pot sa stau cu el 2-3 ore pe afara ca sa isi consume energia.
Acum..as avea cateva intrebari si as fi recunoscatoare daca m-ati lamuri si pe mine (mai ales cei care detin aceasta rasa)
1.Chiar se simte atat de tare mirosul de caine?
2. Sunt foarte costisitori?
3.Lasa mult par?
4. Distrug lucrurile? ( o sa fie unele zile in care o sa ramana singur cam 6 ore..cum as putea sa-l dresez sa nu distruga nimic?)
5.Latra mult? Deranjeaza vecinii?
6. Se dreseaza usor?
7. E greu de crescut in apartament?

Multumesc

5 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

1. Daca nu il speli des, da
2. Ai nevoie de bani pentru deparazitarea si mancarea. Vreo 50 de lei pe luna.
3. Da, lasa par peste tot
4. Cand e mic va incerca sa rontaie diverse lucruri, asa ca va trebui sa ii cumperi ceva jucarie speciala, iar cand e singur in casa, il poti inchide intr-o incapere unde nu are ce strica
5. Incearca sa nu il crezi agitat. Mangaie-l si invata-l sa fie bland. Cainii agitati latra mai mult
6. Depinde ce aptitudini de dresor ai tu
7. Da, trebuie sa te ocupi de el. Dar daca zici ca iti surade ideea, inseamna ca pentru tine nu va fi greu

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Vei găsi pe pagina asta răspunsul la orice intrebare http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/golden-retriever

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Http://olx.ro/......4IV2V.html
http://olx.ro/i2/oferta/pui-golden-retriever-ID4xJLu.html#:6fdd573faa

Te rog pune aici la comentarii de unde esti si iti voi da cel mai mic pret din locul unde stai.Multumesc!

| Ruxii1234 a răspuns (pentru Talmacel_Alexia_1999):

Din Bucuresti...m-am uitat si eu pe anunturi pe net si am gasit o catelusa. Oricum, preturi mai mici de 500 de lei nu am vazut

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

1. Nu cred.
2. Cam da...
3. Asta nu stiu, nu cred
4. Daca n-are jucarii cred ca da (o vecina are caine de rasa mare si i-a ros peretii :l )
5. Meh, nu prea
6. Da
7. Eu zic ca da. Eu zic sa-ti iei un caine de rasa mica, e mai potrivit pentru. apartament. Eu imi iau bichon si stau la apartament. Treaba tawinking