| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Imi explicati si mie va rog cum e cu insamantarea artificiala la vaci? Am inteles ca daca se pastreaza vitelul obtinut prin insamantare artificiala se primesc niste bani, e adevarat sau cum e? Imi pot monta vaca cu ce rasa vreau?

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Practic poti s-o montezi si cu un caine. happy Nu exista legi in privinta asta. In legatura cu partea financiara si astfel de detelii tehnice, n-am un raspuns.

| Ceralbastru123 a răspuns:

Vaca o poti monta cu ce rasa vrei tu. Îi spui veterinarului cu ce rasa vrei sa montezi vaca si ti-o monteaza. Despre bani nu prea cred ca se dau dar cauta si pe net sa vezi.