| Moraru_Elena_1971 a întrebat:

imi puteti spune va rog totul absolut totul despre ingrijirea pisicilor, si cum sa tii o pisica ( mentionez ca locuiesc la bloc). Va rog mult sa nu uitati niciun amanunt deoarece e prima data cand am o pisica....Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa ii sai de doua ori pe zi mancare si sa aiba mereu apa sau lapte.Cumparai un cos unde sa poata dormi si iai o cutiuta cu nisip. poti sa o speli o data la doua saptamani sau o data pe luna.

| Mădălyna4Y0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Spun...big grin Ca ar trebui spalata mai mai des deoarece blana pisicii in special detine foarte multi microbi.(TBC), poti sa-ti pui viata in pericol foarte usor..deci spal-o odata la 2-3 zilebig grin
Cumpara-i 1 sac de nisip ecologic de la magazin. e pana in 8 leiwinking este si cu parfum(cumpara-i din acela cu parfum deoarece este mai igienic, iar mirosul se mai "ascunde" putin)
Cat despre modul de hranire...as spune sa-i faci un "orar"
Asa pisicuta ta/sau motanelul tau v-a creste sanatos si pufoswinking Nici nu-l tine prea infometat sa nu se imbolnaveasca
Ai grija la "Scaunul" sau. Sa nu aiba viermisori..sau alti paraziti
Sunt la magazin niste chestii speciale pentru aceasta problema
Apa, in permanenta sa aiba un recipient CURAT in care sa pui apa( si ea mereu curata si rece...)
Unde doarme pisica? Eu iti recomand sa nu doarma in pat cu tine deoarece cum am spus..mai sus are microbi..sau poate inhalezi un par..si Doamne fereste...te duci direct la operatie
TIne pisoiul intr-un loc pufos...remarcabil ar fi intr-o cutiuta nu foarte sus...
Nu-l lasa prea mult singur acasa(ma refer la animalut), deoarece se v-a "supara"
Succes! Si multa sanatate la amandoi

1 răspuns: