| Trandafirii a întrebat:

la primavara vreau sa imi iau un caine pentru curte care sa apere cat de cat si sa sperie un hot asa si as vrea de talie medie daca se poate si sa coste aproximativ 200 lei, dati si siteuri dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dimineata nu conteaza rasa conteaza sa tii tu la acel caine nu sa-l tii de bibelou in curte ci sa si-l bagi in seama
Animalele au fost create de Dumnezeu cu scopul spre al sluji pe om.ele cu parere de rau ca nici eu nu stiam fiind necuvantatoare, adica nu vorbesc dupa ce mor ajung in pamant si gata, ele n-au suflet ca noi, dar asta nu inseamna ca trebuie sa profiti de ele sa iti bati joc de ele, sa le chinui sau sa le omori.
Pentru ele omul este ca un dumnezeu
Cum e Dumnezeu pentru noi Tatal nostru asa si ele prind drag de noi si cred ca suntem Tatal/Mama lor
Exact cum zice Laura mai bine adopti un caine maidanez decat sa ii i-a hungherii sa-i chinuie si faci cu aceasta ocazie si o fapta buna
Sper ca am putut sa te ajut sa ai o zi frumoasa
Marius

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Te-as sfatui sa adopti un maidanez, nu costa nimic, si tu pentru el o sa fi totul si o sa te pazeasca mai presus decat pe el. O stiu din propria experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Adoptia unui caine este o varianta mai ieftina si mai buna.
O zi buna.

| mariusmac85 a răspuns:

Multumesc pentru funda (y)

| Trandafirii explică (pentru mariusmac85):

Cu placere m ai ajutat mult

| mariusmac85 a răspuns:

Cu placere ma bucur ca am putut sa iti fiu de ajutor
Sincer m-am intristat foarte mult cand am aflat ca bietele fapturi nu ajung si ele in Rai in nici-un caz in iad, deoarece am avut un caine la care am tinut la el ca la un fiu sau frate si pana acum vreo luna trageam speranta ca fratele meu Dumnezeu Sa mi-l ierte care mi s-a stins din viata anul trecut in luna mai si crede-ma ca nu eram eu cu Biserica nu eram asa de credincios, cum nici la ora actuala nu sunt mai am cale lunga de urmat pana voi ajunge la credinta desavarsita in Dumnezeu
Si trageam sperante ca Tony cainele meu care daca traia acum avea cred vreo 18ani
Oricum nu se compara puerderea unui frate cu pierderea unui animal dar ma gandeam ca poate se intalnesc acolo in Rai dar se pare ca nu deoarece animalele au fost daruite de Dumnezeu omului spre a ne sluji la fel cum vom sluji si noi Lui Dumnezeu in Imparatia Cereasca

| mariusmac85 a răspuns:

Stiu este no comment sad

| sk3131 a răspuns:

Daca te referi la un caine de rasa... pretul normal este de app 700 lei pe putin... iar un caine de talie mica este in mod normal pentru a sta in casa si nu prea cred ca ar putea speria un hot.