| denisadeny19 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o idee de catel mic si pufos, dar si foarte inteligent si activ? Daca exista o rasa asa de "perfecta" laughing
Sau oricum ceva de genu, si sa reziste si afara. Nu cred ca exista dar daca stiti ceva asemanator din ce am spus si ma puteti ajuta, va rog raspundeti-mi.

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Iti trebuie niste rase mai mari pentru a rezista afara si sa indeplineasca conditiile:
Labrador
Golden Retriever
Lup
Rottweiller
Ciobanesc de bucovina
Husky
Chiar daca vei credea ca cateva din rasele spuse sunt rele si nu ai cum sa te joci cu el atunci gresesti deoarece orice caine e bine dispus sa se joace
Dar chiar daca le ei pe astea ar trebui totusi sa aiba o cusca sau un tarc calduros.

Daca vrei o rasaa mai mica de caine ar trebui sa il tii in casa sau într-o poienita sau într-un loc in care sa fie la de ca in casa(sa fie cald, sa aibă unde sa se plimbe, sa fie scos zilnic, sa aibă jucării înăuntru etc.)
Daca respecti regulile astea atunci poti sa iti iei:
Bichon
Shit-zu
Pomeranian
Pikinez
Chiuaua
Etc.

Prima oara cand iti iei caine trebuie sa respecti si tu regulile de mai sus si dupa sa iei caine.

Funda?

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Bichon,pomeranian

| Voro a răspuns:

''Sa reziste si afara'', ma cam sperie afirmatia asta sa zic asa. Sper ca nu vrei un caine de talie mica care sa-l tii in curte, mai ales pe vremea asta. Cainii de talie mica sunt genul de caini care se tin in casa. Iti recomand Shih-tzu, am si eu o dragalasenie de 3 anisori si crede-ma ca este foarte ascultator si rasfatat.

| BeagleLover a răspuns:

Nu stiu rase mici si pufoase, dar o rasa PUFOASA este Chow Chow. happy

| franke a răspuns:

Bichonul le indeplineste pe toate. eu am bichon si este si foarte iubitor si usor de dresat. specific ca sta afara

| denisadeny19 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, cred ca o sa imi iau un golden retriver fiindca e asa de pufos si dragut cand e pui, dar si cand e mare e frumos. Am inteles ca are 2 randuri de blana si e foarte inteligent. ❤