| AnimalLover02 a întrebat:

Buna,mi-am luat o hamsterita happy ieeeee! Din prima zi venea la mine in palma ma linge si se juca cu mine, doar ca sunt 2 lucruri foarte ciudate :1.Se spala foarte mult(si e asa de dulceee)
2.Scoate niste suntele dragute parca sforaie asa ciudat dar intr-un mod dragut. happy
E normal?
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Si al meu se spalahee hee e normal. Daca nu ai facut-o pana acum, pune-i in ceva nisip pentru chinchilla. O sa vezi ca isi face "baita" in el. Cu a doua intrebare nu te pot ajuta. Al meu nu scoate niciun fel de sunet.

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Toate bune si frumoase. Ai grija sa ii fie curat si nu ii da sa bea apa. Morcovi, castraveti, de-astea, sint suficiente.

| Aasdfghj a răspuns (pentru KodrutZ):

Hamsterii beau apa, la fel ca toate celelalte animale. E o fiinta. Daca nu esti informat, nu mai spune bazaconii pe aici pentru ca altii care habar nu au, te cred pe tine si raman cu ideea asta.

| KodrutZ a răspuns (pentru Aasdfghj):

Atunci poate imi explici si mie cum au trait hamsterii mei 2-3 ani fara apa? Se duceau noaptea si isi turnau singuri, nu?

| AtateaConditii a răspuns (pentru KodrutZ):

Din legume, fructe. Pune-i apa la saracu soricel.

| AnimalLover02 explică (pentru Aasdfghj):

Stai linistita, ca sunt foarte bine documentata si stiam ca au nevoie de apa doar ca unele lucruri chiar nu stiu si atunci mai intreb si eu happy

| AnimalLover02 explică (pentru KodrutZ):

Ei pot trai si in afara apei, pentru ca isi iau necesarul din fruncte si legume doar ca e mai bine ca aiba la dispozitie apa happy sper ca te-am ajutat laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru AnimalLover02):

Exact. Decit sa ii dai apa de la robinet, mai bine si mai sanatos ii dai sa roada morcovi si castraveti.

| Aasdfghj a răspuns (pentru KodrutZ):

Stai si tu fara apa, doar cu legume si fructe. Ti-ai batut joc de ei. Chiar daca au in meniu legume si fructe, trebuie sa aiba apa la dispozitie. Tu ai spus-o ca si cum n-ar avea voie asa ceva. Documenteaza-te inainte sa comentezi.

| KodrutZ a răspuns (pentru Aasdfghj):

Au fost foarte multumiti, s-au si inmultit de vreo 3 ori, la un moment dat aveam vreo 13 hamsteri. Crezi ca niste hamsteri chinuiti si deshidratati se joaca toata ziua si se mai si inmultesc?

| Scorpiel a răspuns:

Da, ambele sunt normale happy