| Pandaandra a întrebat:

Mi-am luat un skateboard(oxeo, roți din PU)și am fost afară, m-am carat și când am ajuns acasa l-am băgat în vana și i.am udat puțin roțile cu mâna, să le șterg și pe față adică pe suprafața aia neagră iar am dat puțin cu mâna udă. Apoi l am șters cu un prosop doar pe față. Și după ce s-a uscat m-am pus pe el și am văzut ca scartaie...: probabil e de la roți. Credeți ca dacă îl dau cu vaselină, nu o să mai scartaie? Sau o să scârțâie mereu ori ce i-as face? crying( ați mai pățit? Ce să fac va rog.

Răspuns Câştigător
| Grama_Ovi_2000 a răspuns:

Deci sper ca te referi la grip? adica partea acea zdremturoasa? da, poti sa o speli, dar sa nu dai cu nimic peste el, il lasi sa se usuce singur.In legatura cu rotile? Hmm? Ai putea sa le lasi la fel la uscat daca tot asa scartaie, pune ulei fin, iti garantez ca nu va mai scartai! Sper ca ti-am fost de folos!