| FrancoisOlivier a întrebat:

Buna,
Numele meu este Olivier Delfino, sunt cercetator in domeniul inteligentei artificiale.
Tocmai mi-am achizitonat un melc din padure si as vrea sa il tin ca animalut de companie.
Problema este ca am citit ca cei care au cochilia sparta mor, iar eu pe cel care l-am ales acuma am observat ca are acest handicap.
Ce as putea sa ii fac? Ar fi o solutie buna sa il bandajez sau sa ii pun putin rigips? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictiseala e mare... ca sa iți răspund la întrebare, nu trebuie sa faci nimic, se regenerează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ce a spus si crepuskol, e ceva normal la melci sa scape de cochilie, se va regenera el nu moare cu una cu doua

| QueenX3 a răspuns:

Nu-l lăsa să se uite în priză, că moare curentat, nu mai apuci să-l bandajezi laughing