| Bombonica70 a întrebat:

Buna pisica mea iese des la tualeta face mereu moalea ea e inca mica nu stiu ce are va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Du-o la un medic veterinar sa nu aiba vreo infectie sau vreo boala. Medicul veterinar e in masura dupa un consult sa iti spuna ce are si care este tratamentul.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Maine dimineata, si banuiesc ca nu conteaza ce sacrificii faci ca sa faci pisica sa se simta bine, deci sa fie sanatoasa, parerea mea e ca merita asta.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Atunci las-o sa se simta rau, ca de, nu ai ce sa imi mai faci. pacat de bietul suflet ca nu iti dai silinta pentru el si nu merita sa sufere, dar na, asa suntem noi oamenii, nu facem nimic sa ajutam un animalk, doar vorbim si cautam scuze in loc sa facem cu adevarat ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Ma bucur ca si-a revenit, dar te stauiesc sa nu ii mai dai pastile daca nu stii ce are, poate sa ii afecteze stomacul ( pastile sunt bune pentru un lucru, dar distrug altceva, din pacate), mai bine sa suni un medic veterinar, nu e de joaca cu sanatatea.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Cum spui tu, dar pisica aia nu facea diaree degeaba, te asigur happy

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Da, am avut. spune.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Incerca mancare de pisoi juniori (pentru pui) si ceva mai scumpel.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Asa s-a obisnuit din pacate

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Da, probleme de sanatate, mancarea noastra nu e buna pentru pisici ( pisicile fiind carnivore), si nu ii ofere minarele si vitaminele de care are nevoie. Incerca sa o obisnuiesti treptat, poti sa ii dai mancare de psici cu un pic de lapte cu 1, 5 % grasime, sau exista mancare de pisici umede - un fel de sos cu carne ( aia sigur o sa ii placa).

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Amesteca laptele cu mancarea de pisici ( si las-o cam 10 min), apoi dai sa vezi daca manaca.