| Bombonica70 a întrebat:

Buna pisica mea se simte rau iese des la tualete si sta suparata va rog ajutati-ma

11 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Daca nu te-ai lamurit ca acea pisica trebuie vazuta de un medic veterinar cat mai urgent, pentru a iti spune ce poate sa aiba, atunci te rog sa citesti intrebarea pusa tot la hobbies& pets
http://www.tpu.ro/......fac-griji/
puiul de caine e in stare grava, si poate oricand sa moara din cauza ca nu i-a facut vaccinurile obligatori si nu s-a dus la veterinat cand a pus pentru prima data o intrebare despre "cainele sau ce are",.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Daca n-are nimic de ce e stricata la stomac? daca n-are nimic de ce se simta rau? Daca nu are nimic de ce mai pui intrebarea cu "ce are pisica meu"? eu ti-am dat un sfat spre binele pisicii tale, dar daca nu te intereseaza sanatatea ei, atunci nu inteleg ce mai vrei. Gandeste-te te rog frumos la pisica ta, nu merita sa sufere din cauza ca nu vrei sa faci ceva mai mult pentru ea, nu mai fi egoista si gandeste-te la ea, tu esti totul pentru ea, chiar daca dupa cum vad, pisica ta nu e totul pentru tine, din pacate. Iar daca nu doresti sa aplici sfaturile date de noi, de cei de pe TPU, atunci, asteapta-te si la lucruri mai grave sa se intample cu pisica ta.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Simpla diaree se trateaza, ca altfel da in altceva mai grav, deshidratare si pana la moarte.

Răspuns utilizator avertizat
| LaLaura a răspuns (pentru Bombonica70):

Ok, cum spui tu, nu are rost sa iti mai spun ceva ca o ti tot pe a ta, eu nu iti spun aiurea si incerc sa te fac sa intelegi ca nu e de joaca cu un animal, iar daca ti la el si il iubesti, faci si imposibilul pentru el, daca nu, gasesti scuze. Atat am avut de spus, ma bucur enorm ca pisica ta si-a revenit si e bine, altceva pentru mine nu conteaza. O seara buna.

Răspuns utilizator avertizat
| Kriss96 a răspuns:

Cum adica se simte rau?
Tu cand te duci la doctor nu zici ca te simti rau. Iti detaliezi simptomele ca sa nu-ti dea pastile de cap pentru greata.
Detaliaza! Sunt feluri de "rau".

| pisilove15 a răspuns:

Poate are ceva ce o supara in ultima vreme. Poti so duci la veterinar si se va face bine. Veterinarul va sti ce sa faca daca tu nu sti

| AdrianaMa a răspuns:

Du-o la veterinarwinking