| Denudeny a întrebat:

Pisicuta mea are 2 luni, si in dimineata asta am observat ca a facut conjunctivita, adica ii curge o substanta neagra din ochiul drept. Dar de ce stranuta? E periculos? E curata, ia masa de 3 ori pe zi, ii fac baita, sta in casa...Am foarte mare grija de ea...I-am cumparat o crema pe care o aplic pe zona afectata...O s-o ajute?

6 răspunsuri:
| singuraticul90 a răspuns:

Cred ca a bagat capul in vreun fel de praf, nu e recomandat sa dai cu vreo substanta daca nu ti-a zis medicul veterinar, mai bine mai las-o 2 zile si daca nu isi revine mergi cu ea la un veterinar happy

| Denudeny explică (pentru singuraticul90):

Nu are cum, nu o scap deloc din priviri. SUubstanta aceea e o crema luata de la farmacia veterinara, de unde i-am luat si zgarda de purici pe care o s-o poarte de la 3 luni... Cum sa o las asa 2 zile?

| singuraticul90 a răspuns (pentru Denudeny):

Eu asa le-am facut, si le-a trecut. odata avea ceva sub pleoapa si ii curgea ochiul cum spui tu..pana sa imi dau seama a suferit saraca putin, sau poate sa fie o raceala cum spune alexandra, dar cel mai bine e sa o duci la veterinar, se poate agrava si poate fi prea tarziu.

| Flav1a a răspuns:

Cel mai bine e sa intrebi un veterinar.

| LyHoney a răspuns:

Poate stranuta pentru ca e racita thinking Si stai linistita ca daca ai grija de ea, o sa se faca bine. :*

| Denudeny explică (pentru LyHoney):

Mersi frumos, nu m-am gandit ca poate fii racita :*